Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa bude jednat se svým syrským protějškem

Kdy: 21.04.2016 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijme 21. dubna 2016 v Černínském paláci prvního náměstka ministra zahraničních věcí Syrské arabské republiky Fajsala Mikdáda. Jejich jednání naváže na konzultace náměstka Tlapy v Damašku v listopadu 2015.

Cílem návštěvy je přispět k implementaci příslušných rezolucí RB OSN k Sýrii a výstupů jednání Mezinárodní podpůrné skupiny pro Sýrii (ISSG) a podpořit probíhající mírové rozhovory v Ženevě. Dalším tématem jednání bude zintenzivnění humanitární podpory ČR syrskému civilnímu obyvatelstvu ve spolupráci se zastupitelským úřadem ČR v Damašku s cílem snížit migrační tlak v jedné z hlavních zdrojových zemí migrace.

První náměstek ministra zahraničních věcí Syrské arabské republiky Fajsala Mikdád navštíví ČR ve dnech 20. – 22. dubna 2016, a to v doprovodu náměstka pro evropské záležitosti Aymana Súsána. Kromě jednání s náměstkem Tlapou bude přijat ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem, místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a náměstkem ministra zahraničí Ivo Šrámkem a setká se také s předsedou zahraničního výboru PSP ČR Karlem Schwarzenbergem a se zástupci Hospodářské komory a Svazu průmyslu a dopravy.

 

Informace pro média:

Fototermín a tisková konference: čtvrtek 21. dubna 2016 od 14:00 hod.

Příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 13:30 hod.

Prosíme o předchozí písemné potvrzení účasti (ve formátu jméno, redakce, email, telefon), které je třeba poslat do středy 20. dubna 2016 do 14:00 hod. na: zuzana_christofova@mzv.cz

Tisková konference se uskuteční v českém a anglickém jazyce.

 

Vhodný oděv podmínkou.

 

.