Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Michal Dudáš (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek se setká s viceprezidentem Íránu

Kdy: 02.05.2016 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 2. května 2016 setká s viceprezidentem Íránské islámské republiky a předsedou Íránské organizace pro atomovou energii Alím Akbarem Sálehím, který přijede do ČR na dvoudenní návštěvu ve dnech 2. - 3. května 2016. Návštěva se uskuteční v návaznosti na uzavření dohody o íránském jaderném programu (JCPOA - Joint Comprehensive Plan of Action), následného uvolnění mezinárodních sankcí vůči Íránu a s důrazem na prohloubení česko-íránských vztahů.

Viceprezident Sálehí se setká také s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a bude přijat předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Dále bude jednat s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČR Danou Drábovou.

Jednání se zaměří na rozvoj spolupráce v jaderné oblasti. Navázání bilaterální spolupráce v této oblasti přispěje k širší mezinárodní kontrole íránského jaderného programu a k dalšímu posílení vzájemných vztahů a důvěry. Jedním z témat bude i vývoj situace v regionu.

 

Informace pro média:

Fototermín a tisková konference: pondělí 2. května 2016, 17:15 – 17:30 h

(příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 16:45 h)

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do pondělí 2. května 2016 do 12:00 h na: zuzana_christofova@mzv.cz

Tisková konference se uskuteční v českém a anglickém jazyce.

Vhodný oděv podmínkou.

.