Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa v Nigérii a Senegalu

Kdy: 11.05.2016 - 14.05.2016

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se zúčastní ve dnech 11. – 14. května 2016 cesty do Nigérie a Senegalu. Součástí české delegace, kterou povede ministr zemědělství Marian Jurečka, bude i podnikatelská mise.

Návštěva v Nigérii bude příležitostí potvrdit zájem české strany na dalším rozvoji politických vztahů i spolupráce v oblasti bezpečnosti. Nigérie je druhým největším obchodním partnerem ČR v subsaharské Africe, proto budou partneři jednat také o možnostech dalšího prohloubení obchodní a ekonomické spolupráce a záměru otevřít Zahraniční kancelář CzechTrade v Lagosu. Během návštěvy se uskuteční česko-nigerijský podnikatelský seminář, jehož cílem je podpořit působení českých firem na tamním trhu.

Následná cesta do Senegalu poskytne české delegaci možnost hovořit s představiteli země o rozvoji hospodářské spolupráce v klíčových oblastech (infrastruktura, zdravotnictví, energetika, bezpečnostní otázky) a prezentovat vývozní potenciál českých exportérů. I v druhé navštívené africké zemi bude zorganizován podnikatelský seminář k posílení přítomnosti českých firem na senegalském trhu.

 

.