Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální ředitelka UNESCO Irina Bokovová navštíví ČR

Kdy: 15.05.2016 - 17.05.2016

Na pozvání ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka uskuteční ve dnech 15.-17. května 2016 oficiální návštěvu ČR generální ředitelka UNESCO Irina Bokovová. Její cesta se koná v období oslav 70. výročí UNESCO a 700. výročí narození Karla IV, do jejichž příprav se organizace zapojila.

Irina Bokovová se vedle pracovních jednání s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem, ministryní školství mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachavou a ministrem kultury Danielem Hermanem také sejde s prezidentem Milošem Zemanem. Na Univerzitě Karlově vystoupí 16. května 2016 v 15:00 hodin s přednáškou na téma „Role vzdělávání v prevenci násilného extremizmu“ a bude diskutovat se studenty a členy České konference rektorů a České komise pro UNESCO. Na programu má dále návštěvu Památníku Lidice a Průhonického parku, kde bude jednat s vedením Akademie věd ČR.

Návštěva Iriny Bokovové bude příležitostí k výměně názorů na aktuální úkoly UNESCO v současné mezinárodní situaci. Je také potvrzením významu, který ČR přikládá činnosti této organizace, a českého zájmu na jejím efektivním fungování. Návštěva dále generální ředitelce umožní seznámit se s realizací konkrétních projektů v ČR, např. projektu přidružených škol UNESCO, a bude příležitostí k diskusi o hlubším zapojení českých institucí a expertů do programů UNESCO.

.