Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostí setkání s přispěvateli Mezinárodního visegrádského fondu

Kdy: 25.05.2016 , Kde: Černínský palác

Na ministerstvu zahraničních věcí se 25. května 2016 koná setkání s přispěvateli Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem jednání, jehož se účastní ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, je zhodnotit dosavadní spolupráci, poděkovat za finanční podporu a prodiskutovat další možnosti spolupráce tak, aby v ní mohli všichni partneři pokračovat i v budoucnu.

Setkání se zúčastní zástupci donorů a potenciálně donorských zemí (Nizozemí, Švédsko, Norsko, Švýcarsko, USA, Kanada, Německo, Jižní Korea, Japonsko) a zástupci Mezinárodního visegrádského fondu. Zahraniční přispěvatelé poskytli více než 4,5 mil. € a podpořili tak 107 grantových projektů v zemích Východního partnerství a západního Balkánu.

Úkolem Mezinárodního visegrádského fondu založeného v roce 2000 je podpora těsnější spolupráce mezi Visegrádskými zeměmi, Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Slovenskem, a přispívat k posilování vazeb mezi lidmi v regionu. Fond poskytuje (spolu)financování pro společné kulturní, vědecké, výzkumné a vzdělávací projekty, výměnné pobyty studentů a kreativních lidí, rozvoj turismu a přeshraniční spolupráci. Mezi příjemci grantů převládají především nevládní organizace, místní samosprávy, univerzity, školy a veřejné instituce, jakož i individuální občané.

.