Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lubomír Zaorálek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek navštíví Bělorusko

Kdy: 29.06.2016 - 30.06.2016 , Kde: Bělorusko

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek uskuteční ve dnech 29. – 30. června 2016 oficiální návštěvu Běloruské republiky, jejímž cílem je posouzení možností rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod a debata aktuálních zahraničně-politických témat.

Ministr Zaorálek bude s ministrem zahraničních věcí Vladimirem Makeiem diskutovat o demokratizačním procesu v Bělorusku a zhodnotí možnosti další spolupráce s EU v rámci programu Východního partnerství. Na pořadu jednání budou i aktuální mezinárodní otázky, včetně vývoje na Ukrajině a situace ve východní Evropě.

Šéf české diplomacie se setká také s prezidentem Aleksandrem Lukašenkem, předsedkyní Ústřední volební Komise Lidijí Jermošinou a s představiteli občanské společnosti a demokratické opozice. V rámci své návštěvy Ministr Zaorálek otevře i novou budovu českého velvyslanectví v Minsku.

Návštěva se uskutečňuje v období změn ve vztahu EU – Bělorusko a odpovídá záměrům české zahraniční politiky pokračovat v prohlubování spolupráce mezi oběma zeměmi poté, co EU rozhodla o zrušení většiny sankcí vůči Běloruské republice.

.