Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek na zasedání Rady pro zahraniční věci

Kdy: 18.07.2016 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 18. července 2016 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci.

Jednání Rady bude předcházet společná snídaně ministrů s ministrem zahraničních věcí USA Johnem Kerrym, kde se bude hodnotit pokrok v řešení krizových situací v Sýrii a Libyi, v Afghánistánu a věnovat se bude i vztahům s Ukrajinou a Ruskem.

Vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová ve svém úvodním vystoupení na zasedání Rady seznámí ministry s bilancí diplomatických aktivit k dosažení cílů klimatické politiky EU a s přístupem Unie k budování kapacit na podporu bezpečnosti a rozvoje ve třetích zemích.

Ministři budou diskutovat o vztazích EU s Latinskou Amerikou, konkrétně se zaměří na zhodnocení vztahů EU s Kubou a Kolumbií, krizovou situaci ve Venezuele a přípravu ministerského zasedání EU a Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) v říjnu 2016 v Dominikánské republice. Rada také posoudí strategii unijních vztahů s Čínou.

V rámci debaty o Evropské globální strategii se ministři budou věnovat rozpracování následných kroků a v návaznosti na červnovou Evropskou radu se budou zabývat naplňováním stěžejních aktivit EU v oblasti migrační politiky. 

.