Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání ministrů zahraničí a hejtmanů příhraničních regionů ČR a Rakouska

Kdy: 08.09.2016 , Kde: Zámek Valeč u Třebíče

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 8. září 2016 ve Valeči u Třebíče sejde k bilaterálnímu jednání s ministrem pro Evropu, integraci a zahraniční věci Rakouska Sebastianem Kurzem. Poté se k jednání připojí i hejtmani příhraničních regionů.

Předmětem rozhovoru ministrů budou především možnosti prohloubení bilaterální spolupráce, stejně jako aktuální regionální, unijní a další mezinárodní otázky.

Oba ministři se následně již potřetí setkají v unikátním formátu s hejtmany příhraničních českých krajů (Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina) a příhraničních rakouských spolkových zemí (Dolní Rakousko, Horní Rakousko) a nově i spolkové země Vídeň. Jednání se bude věnovat především aktuálním unijním tématům (vývoj EU po britském referendu, migrace, bezpečnost ve vazbě na boj s terorismem) a tématům přeshraniční spolupráce, která jsou předmětem zájmu jak centrálních, tak regionálních administrativ (jako zlepšení propojení dopravní infrastruktury, energetický dialog, přeshraniční zdravotnické záchranné služby, ochrana před katastrofami apod.).

Informace pro média:

Fototermín a tisková konference:

čtvrtek 8. září 2016, hotel Zámek Valeč u Třebíče (Valeč 1, 675 53 Valeč)

12:15–13:00 h (příjezd novinářů do hotelu Zámek Valeč u Třebíče do 11:15 h)

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do středy 7. září 2016 do 12:00 h na: zuzana_christofova@mzv.cz

Tisková konference se uskuteční v českém a německém jazyce s konsekutivním tlumočením.

Upozorňujeme, že prostory v místě neumožňují natažení kabelů z přenosových vozů!

Vhodný oděv podmínkou.

.