Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa jedná v Paříži

Kdy: 13.09.2016 - 14.09.2016 , Kde: Paříž

Náměstek MZV Martin Tlapa jedná ve dnech 13.–14. září 2016 se zástupci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v Paříži.

V úterý 13. září se setká mimo jiné se zástupcem generálního tajemníka OECD, Douglasem Frantzem, s ředitelem Direktorátu OECD pro obchod a zemědělství Kenem Ashem, s ředitelem Rozvojového centra OECD Mario Pezzinim, i s nastupující předsedkyní Výboru pro rozvojovou pomoc OECD Charlotte Petri Gornitzkou. V centru pozornosti bude naplňování Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj v aktivitách OECD i České republiky, využití expertízy OECD v oblasti vyhodnocování rizikovosti cílových zemí českého exportu a investic i zastoupení českých občanů ve strukturách OECD.

Ve středu 14. září povede náměstek Tlapa delegaci České republiky na zasedání Výboru pro rozvojovou pomoc OECD, které se bude věnovat výsledkům a doporučením z historicky prvního vyhodnocení systému zahraniční rozvojové spolupráce a humanitární pomoci ČR, jenž v letošním roce probíhalo se zapojením hodnotitelů z Nizozemska s Švýcarska.

.