Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek přivítá ministra zahraničních věcí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

Kdy: 11.11.2016 15:50 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek přijme dne 11. listopadu 2016 ministra zahraničních věcí a záležitostí Commonwealthu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Borise Johnsona, který přijede do České republiky na pracovní návštěvu.

Návštěva se uskuteční v rámci zjišťování postojů členských zemí a institucí EU po červnovém referendu ve Velké Británii. Formální proces vyjednávání by měla britská vláda zahájit do konce 1. čtvrtletí 2017.

Vedle diskuse o budoucnosti EU, role Velké Británie a bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Spojeným královstvím se jednání zaměří na problematiku bezpečnostní a obranné politiky, boje s mezinárodním terorismem, regionálních konfliktů a migrace.

Kromě jednání s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem bude ministr Johnson během své pracovní návštěvy rovněž přijat předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou.

Informace pro média:
Fototermín a vyjádření ministrů pro tisk (bez otázek): pátek 11. listopadu 2016
Termín: 15:50–16:00 (příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 15:20 h)
Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do čtvrtka 10. listopadu 2016 do 15:00 h na: karolina_rezkova@mzv.cz
Ministři se pro média vyjádří v českém a anglickém jazyce.
Vhodný oděv podmínkou.

.