Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Michal Dudáš (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva generálního ředitele Mezinárodní organizace práce Guy Rydera

Kdy: 25.11.2016 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 25. listopadu 2016 v Černínském paláci setká s generálním ředitelem Mezinárodní organizace práce Guy Ryderem.

Hlavními tématy jednání bude rozvoj vztahů ČR s Mezinárodní organizací práce včetně společných projektů, budoucnost MOP v měnícím se světě v době stého výročí založení organizace (2019) a budoucnost práce.

Generální ředitel Ryder přijíždí do ČR na pracovní návštěvu na pozvání ministra zahraničních věcí a ministryně práce a sociálních. Jedná se o historicky první návštěvu GŘ MOP v ČR. Návštěva má zejména potvrdit sociální dimenzi zahraniční politiky ČR.

Během pobytu v ČR generální ředitel Ryder podepíše na MPSV Dohodu o partnerství v oblasti rozvojové spolupráce mezi ČR a MOP, bude mít jednání s předsedou Senátu, předsedou vlády, ministryní práce a sociálních věcí, ministrem pro lidská práva, zástupci Výboru pro sociální politiku PSP a setká se s představiteli odborů i zaměstnavatelů.

Dne 25. listopadu 2016 přednese generální ředitel Ryder úvodní projev na Konferenci na vysoké úrovni k budoucnosti práce.

.