Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Strategický dialog k migraci a integraci se SRN

Kdy: 28.11.2016 , Kde: Černínský palác

Ministerstvo zahraničních věcí hostí 28. listopadu 2016 Strategický dialog k migraci a integraci se Spolkovou republikou Německo.

V rámci Strategického dialogu se SRN se uskuteční třetí setkání pracovní skupiny k migraci a integraci. Českou stranu povede Vladimír Špidla, ředitel odboru poradců předsedy vlády, a v čele německé delegace bude stát státní ministr pro evropské záležitosti MZV SRN Michael Roth. Na bilaterálním setkání budou vybraní experti společně diskutovat o problematice migrace a integrace, vymění si zkušenosti a postřehy a dojde také ke stanovení stěžejních témat a oblastí spolupráce.

Cílem pracovní skupiny k migraci a integraci bude nejen vzájemná výměna zkušeností, ale také hledání společných bodů ve spolupráci. Současná zvýšená míra migračních toků do Evropy představuje velký úkol, pro jehož zvládnutí jsou třeba především kvalitní integrační programy. Partneři se v diskuzi budou proto především soustředit na otázky spojené s příchodem migrantů do Německa a ČR a jejich úspěšného zařazení do společnosti.

Na závěr jednání dojde k podpisu memoranda o vzájemné spolupráci v oblasti migrace a integrace v Evropě, včetně společného financování integračního projektu v jedné ze třetích zemí.

.