Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek navštíví Spolkovou republiku Německo

Kdy: 15.06.2016 , Kde: SRN

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek uskuteční 15. června 2016 pracovní návštěvu ve Spolkové republice Německo. Setká se se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem a jednat bude také s předsedou Mnichovské bezpečnostní konference velvyslancem Wolfgangem Ischingerem.

Jednáním budou dominovat aktuální zahraničně-politická, bezpečnostní a unijní témata, zejména aktuální vývoj v řešení migrační krize, nadcházející summit NATO ve Varšavě a referendum o setrvání Velké Británie v Evropské Unii.

Ministři zahraničních věcí obou zemí během svého jednání rovněž zhodnotí první rok fungování česko-německého strategického dialogu, který společně zahájili při minulé návštěvě českého ministra zahraničí v Berlíně v červenci 2015. Ministr Zaorálek na okraj své návštěvy v Berlíně přednese na Humboldtově univerzitě projev s názvem „Síla Německa a slabost Evropy: překonání paradoxu“.

Nadcházející pracovní návštěva ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka pokračuje v dosavadním trendu utváření solidních česko-německých vztahů zaměřených na budování přátelského sousedství v jednotné Evropě.

.