Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Václav Kolaja na seniorním kurzu NATO Defense College v Římě
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kolaja v diskusi s účastníky seniorního kurzu NATO Defense College

 

Náměstek člena vlády Václav Kolaja vystoupil 6. prosince 2016 v Praze na akci pořádané pro účastníky prestižního seniorního kurzu NATO Defense College se sídlem v Římě. Vystoupení a následnou diskusi zorganizovalo Ministerstvo obrany ČR pro 60 vyšších důstojníků vrcholového řízení ze 13 zemí NATO a partnerských zemí, kteří navštívili Prahu v rámci studijního pobytu. Společně s náměstkem Kolajou vystoupil v hlavním panelu také náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

Náměstek Kolaja ve svém projevu a následné diskusi hovořil o aktuální vojensko-politické situaci v Evropě po červencovém Varšavském summitu. Připomněl, že summit na pozadí zhoršující se bezpečnostní situace v sousedství Aliance potvrdil posun v prioritách NATO směrem k obraně a odstrašení a zároveň posilování stability partnerů a NATO.  

NATO Defense College je prestižní alianční instituce, která mimo jiné vzdělává důstojníky a diplomaty z členských a partnerských zemí pro další působení v mezinárodních štábech, ve strukturách NATO a EU. V lednu 2016 byl do pozice děkana zvolen český brigádní generál v záloze František Mičánek.

.