Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác v zimě
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV ČR představilo propagační videospot „Czechia Has Marvellous People“

 

Premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek 16. prosince 2016 v Černínském paláci v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů slavnostně představili videospot „Czechia Has Marvellous People“. Videospot bude sloužit k propagaci ČR v zahraničí.

„MZV dlouhodobě cítilo určitý deficit v prezentaci země, protože chyběl prezentační videoklip, který by představil Česko celistvě, jakožto zemi s rozmanitou přírodou, špičkovým vzděláním a inovacemi, rozvinutou ekonomikou a infrastrukturou, světovou kulturou i jako zemi příjemnou k životu,“ uvedl při příležitosti ministr Zaorálek.

Videospot se bude promítat například na podnikatelských seminářích, které jsou součástí cest ministra i dalších představitelů českého státu do zahraničí. Bude možné ho využít i v rámci recepcí a kulturních akcí, na kterých se podílejí české zastupitelské úřady v zahraničí. V klipu se objevují význačné současné české osobnosti z řady oblastí jako například Jaromír Jágr, Petra Kvitová, Jan Saudek a další.

Celkové náklady na výrobu videospotu byly zhruba jeden milion korun a výrobu zaplatilo MZV ČR. Vznik klipu také podpořili zástupci Hospodářské komory a Svazu průmyslu a dopravy.

Videospot vytvořila společnost Intuitive Production, s.r.o. v 9 jazykových verzích a je k dispozici ke zhlédnutí na webových stránkách MZV.

.