Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NM Šrámek se stipendisty programů RFE/RL
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek se setkal se stipendisty novinářských programů RFE/RL

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek přijal 21. prosince 2016 v Černínském paláci skupinu mladých novinářů z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Makedonie, Moldavska, Ruska a Ukrajiny. Novináři se účastní programu novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship a od začátku prosince působí v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.

Náměstek Šrámek zdůraznil nenahraditelný přínos nezávislých médií a kvalitní novinářské práce k ochraně demokracie a lidských práv obecně a ocenil spolupráci s Rádiem Svobodná Evropa. Následná diskuse se zaměřila na očekávání stipendistů i na aktuální zahraničně-politická témata v daných zemích.
Program Václav Havel Journalism Fellowship, který vznikl v roce 2011 na základě společné iniciativy MZV a RFE/RL, je zaměřen na podporu perspektivních novinářů ze zemí Východního partnerství a Ruska. Program Jiří Dienstbier Journalism Fellowship podporuje třetím rokem mladé novináře ze zemí západního Balkánu.
Nezávislost médií je jednou z priorit transformační spolupráce ČR. Prostřednictvím různých projektů MZV ČR na toto téma letos přispívá částkou přes 12 mil. Kč.

NM Šrámek se stipendisty programů RFE/RL

NM Šrámek se stipendisty programů RFE/RL

Stipendisté novinářských programů RFE/RL

Stipendisté novinářských programů RFE/RL

 

.