Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác v zimě
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostí Strategický dialog k 20. výročí od podpisu Česko-německé deklarace

Kdy: 30.01.2017 , Kde: Černínský palác

U příležitosti připomínky 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace se 30. ledna 2017 uskuteční v prostorách Ministerstva zahraničních věcí vyhodnocení česko-německého strategického dialogu za účasti ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka a ministra vlády SRN Christiana Schmidta s následnou tiskovou konferencí.

Strategický dialog mezi ČR a SRN zahájený v červenci 2015 představuje nejnovější platformu rozvoje bilaterální spolupráce zaměřenou nejenom na rozvoj dobrých sousedských vztahů opírajících se především o meziresortní spolupráci, ale také na budování trvalého partnerství mezi větším a menším sousedem v jednotné Evropě.
Výročí podpisu Deklarace připomenou v tento den ještě další dvě akce. Jednou je slavnostní akt v Karolinu Univerzity Karlovy v Praze, který pořádají Ministerstva zahraničních věcí ČR a SRN v součinnosti s Univerzitou Karlovou. Na slavnostním aktu vystoupí s hlavním projevem pan Ivan Krastev na téma budoucího potenciálu rozvoje česko-německých vztahů v regionu střední Evropy.
V Lichtenštejnském paláci se uskuteční výroční konference Česko-německého diskusního fóra pořádaná Česko-německým fondem budoucnosti v součinnosti s Forem 2000 věnovaná zhodnocení česko-německých vztahů od r. 1997.

Informace pro média:
Fototermín a tisková konference po strategickém dialogu: 15:45–16:10 hod., Černínský palác
Příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 15:25 hod
Vstup novinářů možný pouze po předchozí písemné akreditaci na zuzana_christofova@mzv.cz do pondělí 30. ledna 2017 do 10 hod.
Konsekutivní tlumočení čeština – němčina

.