Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Slavnostní zahájení výstavy
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostí výstavu u příležitosti 25. výročí navázání diplomatických styků Česka a Slovinska

Kdy: 07.02.2017 - 24.02.2017 , Kde: Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr spolu se slovinským velvyslancem Leonem Marcem zahájili 6. února 2017 v Černínském paláci výstavu „Slovinsko a Česko: Partneři ve střední Evropě“, která se koná u příležitosti 25. výročí navázání diplomatických styků mezi ČSFR a Slovinskem

Vzájemné kontakty mezi zeměmi však sahají do mnohem hlubší minulosti. Výstava, kterou připravilo Velvyslanectví Slovinské republiky v Praze, zve návštěvníky k poutavému poznání minulosti prostřednictvím historických a osobních příběhů začínajících u slovinské snachy Karla IV. Důležité momenty představují slovanská vzájemnost v 19. století, Česká bouda ve slovinských Alpách, osobnost prvního slovinského diplomata, který přijel do Prahy roku 1919, zkušenosti českých diplomatů v Lublani a slovinských v Praze, příběh rodiny Valenů, slovanská akropole Jože Plečnika a Alice Masarykové a aktuální zahraničněpolitická strategie Slovinské republiky. Text výstavy je doplněn bohatým obrazovým materiálem a faksimile dokumentů.

Výstavu ve dvoraně Černínského paláce lze zhlédnout ve dnech 7.–24. února 2017 po předchozí telefonické rezervaci na e-mailové adrese zdenek_lycka@mzv.cz nebo na tel. 776 750 488.

.