Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lubomír Zaorálek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek bude jednat se svým iráckým protějškem

Kdy: 08.02.2017 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních Lubomír Zaorálek přijme ve středu 8. února 2017 ministra zahraničních věcí Irácké republiky Ibráhíma Džáfarího.

Mezi hlavními tématy jednání bude irácký boj proti tzv. Islámskému státu a aktivní spolupráce České republiky s mezinárodní koalicí v tomto úsilí. Ministři se budou také zabývat vzájemnými ekonomickými vztahy, postkonfliktní rekonstrukcí Iráku a hlavními tématy týkajícími se vývoje v regionu Blízkého východu.

Následující den hostí Černínský palác přednášku ministra Džáfarího s názvem „Budoucnost Iráku“, na kterou Vás zve Ústav mezinárodních vztahů. Akce se uskuteční 9. února 2017 od 16:00 h v prostorách Velkého sálu MZV ČR. Přednášku bude moderovat Ondřej Horký-Hlucháň, zástupce ředitele pro výzkum Ústavu mezinárodních vztahů. Registrace je možná do 7. února 2017 na e-mailové adrese registrace@iir.cz. Tlumočení bude zajištěno do českého jazyka.

Pro více informací klikněte zde: http://iir.cz/article/budoucnost-iraku-prednaska-irackeho-ministra-zahranicnich-veci.

Informace pro média k bilaterálnímu jednání ministrů:

Fototermín a tisková konference: středa 8. února 2017 v 18:30 h

(příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 18:10 h)

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do středy 8. února 2017 do 11:00 h na: zuzana_christofova@mzv.cz

Tisková konference se uskuteční v českém a arabském jazyce s konsekutivním tlumočením.

Vhodný oděv podmínkou.

.