Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Michal Dudáš (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek na Radě pro zahraniční věci v Bruselu

Kdy: 06.03.2017 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 6. března 2017 zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu.

Radu pro zahraniční věci zahájí společné zasedání ministrů zahraničí a ministrů obrany členských států EU k implementaci Evropské globální strategie v oblasti bezpečnosti a obrany. Ministři se také budou zabývat průběžným hodnocením naplňování spolupráce EU a NATO.
V oblasti migrace se má jednání Rady zaměřit na aktivity vycházející z únorového summitu ve Valletě a na 3. zprávu o pokroku v naplňování rámce migračních partnerství. Šéfové diplomacií budou diskutovat s jejich egyptským protějškem Sámehem Šukrím. Jejich hlavními tématy budou ekonomické vztahy, politické otázky, včetně stavu dodržování lidských práv v Egyptě a podmínek pro činnost nevládních organizací, sektorová spolupráce orientovaná na migraci a boj proti terorismu a součinnost s Egyptem v regionálním kontextu.
Diskuse k západnímu Balkánu se bude soustředit na vnitropolitický a bezpečnostní vývoj v regionu. Jednání o aktuálním stavu blízkovýchodního mírového procesu by mělo být mj. věnováno přípravě Asociační rady EU s Izraelem.

.