Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář „Svěřenecký fond EU pro Afriku – jak si zažádat o grant“

Kdy: 06.04.2017 - 07.04.2017 , Kde: Černínský palác

Ministerstvo zahraničních věcí pořádá 6. a 7. dubna 2017 v Černínském paláci seminář „Svěřenecký fond EU pro Afriku – jak si zažádat o grant“.

Seminář představuje unikátní příležitost pro organizace působící v africkém regionu i mimo něj. Je zaměřen především na nevládní organizace a akademickou obec, ale má přínos i pro ostatní subjekty, jež mohou žádat o evropské granty.

Seminář se dělí do tří bloků. První blok „Presentation on the EU Trust Fund for Africa“ se zaměřuje na fungování fondu a jeho další směřování včetně výčtu již podpořených projektů. Následující blok „EU funding opportunities: grants applications“ nabídne praktické informace, jak získat přístup k evropským zdrojům obecně, podá rady, jak napsat koncept projektu nebo přímo žádost o grant. Závěrečný blok „EU funding opportunities: finance and contracts workshop“ poskytne konkrétní návody týkající se finanční a smluvní stránky projektů, jako jsou například oprávněné subjekty, spolufinancování, podpůrné dokumenty, příprava smluv.

Bude se diskutovat také o tom, jaká kritéria Evropská komise volí při výběru projektů, a také jak probíhá monitoring a evaluace projektů.

přílohy

Pozvánka EUTF 244 kB pdf (Acrobat dokument) 4.4.2017

EUTF Prague Seminar Programme 47 kB docx (Dokument) 4.4.2017

.