Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference Úmluva o zákazu chemických zbraní včera, dnes… a zítra?

Kdy: 19.04.2017 , Kde: Černínský palác

U příležitosti 20 let platnosti Úmluvy o zákazu chemických zbraní pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost, Ústavem mezinárodních vztahů a Organizací pro zákaz chemických zbraní konferenci nazvanou „Úmluva o zákazu chemických zbraní včera, dnes… a zítra?“. Akce se koná ve středu 19. dubna 2017 v Černínském paláci.

Konferenci zahájí náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, náměstek předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Petr Krs a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl. Účastníky akce pozdraví prostřednictvím videa také generální ředitel OPCW Ahmet Üzümcü. Příspěvky účastníků v jednotlivých panelech se budou věnovat zahraničně-politickým, mezinárodně-právním i průmyslově-obchodním aspektům této problematiky. Akce je součástí celosvětové série u příležitosti 20 let od vstupu Konvence v platnost.

Konference proběhne v českém jazyce a je otevřená veřejnosti. Registrace je možná do 13. dubna 2017 na webových stránkách Ústavu mezinárodních vztahů.

.