Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tisková konference k významným výročím v roce 2018

Kdy: 20.04.2017 , Kde: Černínský palác

V Černínském paláci se 20. dubna 2017 uskuteční tisková konference a setkání ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka se zástupci z řad akademiků, vědců, spisovatelů a médií k významným výročím, která si Česká republika bude připomínat v roce 2018.

V souvislosti s chystanými výročími se očekávají debaty nejen o významu těchto historických událostí, ale také o současném stavu české společnosti a budoucích výzvách, jimž bude ČR čelit. Z tohoto důvodu se MZV ČR a Akademie věd ČR rozhodly zaštítit práci širší skupiny badatelů a intelektuálů, kteří nezávisle na těchto dvou institucích připraví text s jedním z mnoha možných pohledů na historické a společenské otázky.

Na tiskové konferenci spolu s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem vystoupí místopředseda Akademie věd ČR Pavel Baran, historička umění Milena Bartlová, filozof Václav Bělohradský, historik Michal Pullmann a socioložka Tereza Stöckelová.


Informace pro média:

Fototermín a tisková konference: čtvrtek 20. dubna 2017 v 17:30

(příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 17:15)

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do čtvrtka 20. dubna 2017 do 10:00 na: karolina_rezkova@mzv.cz

Vhodný oděv podmínkou.

.