Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek bude jednat s generálním tajemníkem Rady Evropy

Kdy: 21.04.2017 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek povede dne 21. dubna 2017 v Černínském paláci jednání s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem, který navštíví ČR v souvislosti s nadcházejícím předsednictvím ČR ve Výboru ministrů Rady Evropy.

Jednání se zaměří na priority ČR pro nadcházející předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy (květen–listopad 2017), praktické otázky výkonu předsednictví, otázky spojené s mandátem této organizace, tedy ochranu lidských práv, demokracie a právního státu a také aktuální zahraničně-politická témata.  

Generální tajemník Rady Evropy se během návštěvy sejde také s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou, ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a předsedou zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karlem Schwarzenbergem. Poslední návštěva generálního tajemníka Rady Evropy v ČR se uskutečnila v roce 2015.

Informace pro média:

Fototermín a tisková konference: pátek 21. dubna 2017 v 11:50

(příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 11:35)

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do čtvrtka 20. dubna 2017 do 15:00 na: zuzana_christofova@mzv.cz

Tisková konference se uskuteční v českém a anglickém jazyce.

Vhodný oděv podmínkou.

.