Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek v letadle
Foto: Martin Pizinger(©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek se zúčastní jednání ministrů zahraničí na Maltě

Kdy: 28.04.2017 , Kde: Malta

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se zúčastní neformálního zasedání ministrů zahraničních věcí členských zemí EU (tzv. gymnich) v maltské La Vallettě 28. dubna 2017.

Jednání ministrů v La Vallettě se zaměří na aktuální zahraničněpolitická témata, konkrétně na současný vnitropolitický vývoj v Turecku po referendu a jeho vliv na vztahy EU s Tureckem. Vysoká představitelka Evropské služby pro vnější činnost seznámí ministry zahraničních věcí členských zemí EU s vnitřními pracovními metodami, které by měly zajistit větší efektivitu a koordinaci evropských společných pozic vůči třetím zemím. Ministři zahraničních věcí členských států EU budou také diskutovat o globalizaci a aktuálních mezinárodních výzvách.

Gymnich se koná dvakrát ročně na pozvání předsednické země a Evropské služby pro vnější činnost. Neformální povaha setkání umožňuje ministrům otevřenější diskusi o aktuálních mezinárodních otázkách i reflexi společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU. Tradičně se zde také scházejí ministři zahraničí členských zemí EU a kandidátských zemí.

.