Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Ivo Šrámek
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek vystoupí na Stálé radě OBSE v roli předsedy Výboru ministrů Rady Evropy

Kdy: 01.06.2017 , Kde: Vídeň

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě Evropy vystoupí 1. června 2017 náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek na zasedání Stálé rady OBSE ve Vídni. Na plénu před zástupci všech 57 účastnických států OBSE představí priority a program předsednictví. Během pracovní cesty bude také jednat s generálním tajemníkem OBSE Lambertem Zannierem.

Náměstek Šrámek bude partnerům v OBSE prezentovat cíle českého předsednictví, mezi něž patří podpora aktivní spolupráce Rady Evropy s dalšími mezinárodními organizacemi. ČR jako předsednická země Rady Evropy přispívá k řešení současných bezpečnostních a společenských výzev pomocí vzájemné informovanosti, účasti na významných zasedáních partnerských organizací a koordinovaným přístupem. S generálním tajemníkem OBSE Lambertem Zannierem bude hovořit o aktuálních tématech obou organizací.

ČR převzala půlroční předsednictví v Radě Evropy 19. května 2017. Předsednictví je výjimečnou příležitostí ke zviditelnění naší země v oblasti lidských práv, demokracie a právního státu a k prosazování s nimi souvisejících hodnot.

.