Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prague European Summit 2017: Ministr Zaorálek o radikalizaci v „post-faktické době“

Kdy: 13.06.2017 - 15.06.2017 , Kde: Lobkowiczký a Černínský palác

Pod záštitou ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka se ve dnech 13.15. června 2017 v Lobkowiczkém a Černínském paláci uskuteční již třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na summitu se sejdou evropské politické špičky, zástupci podnikatelské sféry, odborníci z nevládního sektoru, akademici a novináři. Mezi hlavní témata fóra o strategických otázkách evropské integrace bude letos patřit radikalismus, Brexit a budoucnost EU, jednotný digitální trh, transatlantické vztahy, energetická bezpečnost či vztahy EU s Ruskem.

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek druhý den konference zahájí panel věnovaný radikalizaci v Evropě. Na něm budou spolu s dalšími ministry a významnými osobnostmi komentovat odklon od tradičních stran a konfrontovat „post-faktickou politiku“, v jejímž důsledku se objevují u voličů i politiků anti-systémové tendence. Věnovat se budou rovněž problémům souvisejícím s radikalizací mládeže, včetně přesahu tohoto fenoménu na zvyšování teroristické hrozby v Evropě a jejím okolí.

Mezinárodní konferenci Prague European Summit pořádají dvě přední české výzkumné instituce – Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Ústav mezinárodních vztahů – ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, Úřadem vlády a Zastoupením Evropské komise v ČR. Na letošním ročníku se významně podílí také Hlavní město Praha a další partneři z veřejného i soukromého sektoru.

Pro akreditace pro média prosíme kontaktujte:

Filip Hartmann

Communications Manager

press@praguesummit.eu

www.praguesummit.eu

.