Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek přivítá německého ministra zahraničí Gabriela

Kdy: 24.06.2017 , Kde: Černínský palác. Beroun

Na pozvání ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka uskuteční ve dnech 23. – 24. června 2017 pracovní návštěvu ČR ministr zahraničních věcí SRN Sigmar Gabriel. Šéfa německé diplomacie během návštěvy přijme také český předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Tematicky se jednání ministra Gabriela s oběma výše jmenovanými českými ústavními představiteli zaměří na aktuální bilaterální témata, zejména stav a perspektivy dalšího rozvoje česko-německého strategického dialogu. Partneři se budou věnovat i vybraným zahraničněpolitickým a unijním tématům, jmenovitě přípravě na jednání o vystoupení Velké Británie z EU nebo současným vztahům s USA.

Vedle Prahy navštíví ministr Gabriel také Beroun, partnerské město německého města Goslar, kde se Sigmar Gabriel narodil. Zde se ministři setkají se starostou města, společně zahájí mezinárodní Velkou cenu ve skateboardingu a budou diskutovat se studenty místního gymnázia o budoucnosti Evropy.

 

Příležitosti pro média:

sobota 24. 6 . 2017

9:20 – 9:50 hod:  tisková konference v Černínském paláci (příchod na recepci Černínského paláce nejpozději do 9:10 hod)

10:30 hod:    fototermín Beroun: uvítání starostou Berouna Ivanem Kůsem u vchodu do radnice, zápis do Zlaté knihy (Husovo nám. 68, Beroun, kontakt: 608 567 067)

10:50 hod: fototermín u gymnázia J. Barranda: uvítání ředitelem školy Stanislavem Lidinským (Talichova 824, Beroun, kontakt: 608 567 067 )

12:10 hod: společné zahájení soutěže Profi-Skating Grand Prix Beroun (Nádražní 4, Beroun)

Vstup na tiskovou konferenci v Černínském paláci výhradně na základě písemné akreditace (jméno, médium, pozice, telefon), zaslané nejpozději do pátku 23. června 2017 do 15:00 hod na: aneta_kovarova@mzv.cz.

 

.