Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští ekonomičtí diplomaté v Praze na každoroční poradě

Kdy: 26.06.2017 - 30.06.2017 , Kde: Černínský palác

Ve dnech 26.–30. června 2017 se v Černínském paláci koná pravidelná výroční Konference ekonomických radů MZV ČR, kteří působí na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí, a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade.

Představitelé české ekonomické diplomacie diskutují o novinkách v oblasti podpory ekonomické diplomacie, o nových obchodních příležitostech v teritoriích svého přidělení a o vylepšení služeb, které poskytují českým exportérům. V rámci konference se také představí již čtvrté aktualizované vydání Mapy globálních oborových příležitostí.

Konferenci ekonomických radů zahájil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a jako hlavní host vystoupil předseda vlády Bohuslav Sobotka. Během prvního dne na konferenci hovořil i místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, ministr zemědělství Marian Jurečka a vystoupí též zástupci asociací a úspěšných exportních firem. Další dny konference jsou věnovány především výsledkům hodnocení zastupitelských úřadů, standardizaci služeb Klientského centra pro export, projektům ekonomické diplomacie a ekonomickému zpravodajství.

Ve dnech 28. a 29. června 2017 se v Top Hotelu Praha (Blažimská 1781/4, Praha 4) uskuteční konzultace ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade se zástupci české podnikatelské sféry.

Uzavření zahrad Černínského paláce
V souvislosti s konáním Konference ekonomických radů Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje, že ve dnech 26. a 27. června 2017 budou pro veřejnost uzavřeny zahrady Černínského paláce. Děkujeme za pochopení.

Informace pro média:
Zahájení Konference ekonomických radů:
Černínský palác, pondělí 26. června 2017 od 8:30 do 10:35.
Příchod médií na vrátnici Černínského paláce do 8:10.
Termín pro nahlášení a akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon) do pátku 23. června 2017 do 15:00 na karolina_rezkova@mzv.cz.
Vhodný oděv podmínkou.

.