Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek
Foto: © Markéta Trnková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostí 25. Ekonomické a environmentální fórum OBSE

Kdy: 06.09.2017 - 08.09.2017 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek a rakouský ministr financí Hans Jörg Schelling zahájí 6. září 2017 v Černínském paláci 25. Ekonomické a environmentální fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, které se na MZV bude konat ve dnech 6.–8. září 2017.

V úvodu fóra vystoupí koordinátor hospodářských a environmentálních aktivit OBSE Vuk Žugić.

Hlavní projevy přednesou Ol'ga Algayerová, výkonná tajemnice Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (UNECE), Marie Chatardová, předsedkyně Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) a Jeffrey D. Sachs, zvláštní poradce Generálního tajemníka OSN pro Cíle udržitelného rozvoje.

Zasedání 25. Ekonomického a environmentálního fóra OBSE je zaměřeno na ekologizaci hospodářství a budování partnerství pro bezpečnost v regionu OBSE. Během třídenního fóra budou představitelé vládních institucí, odborníci z akademické obce, nevládních a mezinárodních organizací projednávat spolupráci v oblasti životního prostředí a ekonomické konektivity a participace.

Tato závěrečná schůzka je nejen vyvrcholením letošní činnosti OBSE v oblasti hospodářských, ekologických a bezpečnostních výzev, ale také nabízí příležitost k reflexi a k oslavě dvaceti pěti let mezinárodní spolupráce mezi 57 členskými státy OBSE.

Fórum je možné sledovat prostřednictvím @OSCE Twitter, #EEFOSCE. Odkaz na webovou stránku události (v anglickém jazyce).

 

Informace pro média:

Pro média bude přístupné slavnostní zahájení konference

Zahájení: 6. září 2017 od 13:00 do 15:00

Akreditace (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon) pro média na zahájení konference na: iveta.dzurikova@osce.org nebo press@osce.org

Vstup a registrace médií u slavnostního vchodu do Černínského paláce.

 

Vhodný oděv podmínkou.

 

.