Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek se zúčastní zasedání Rady EU pro zahraniční věci

Kdy: 13.11.2017 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek povede 13. listopadu 2017 delegaci České republiky na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu.

Ministři zahraničních věcí členských států EU v úvodu svého pravidelného zasedání vyslechnou vystoupení Vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federiky Mogheriniové k aktuálním otázkám vývoje v Myanmaru, iráckém Kurdistánu, k její cestě do USA a vývoji situace v Íránu (pokračování platnosti jaderné dohody JCPOA uzavřené s Íránem v létě 2015).

V rámci diskuse se pak budou věnovat vztahům EU-Afrika (v rámci přípravy summitu EU-Africká unie) a tématu strategické komunikace. Po jednání ministrů zahraničních věcí se uskuteční oficiální podpis notifikace stálé strukturované spolupráce (PESCO), kterou za ČR podepisují společně ministr zahraničních věcí a obrany.

Následně proběhne společný pracovní oběd ministrů zahraničních věcí a obrany, na němž se bude diskutovat mimo jiné o otázkách implementace Globální strategie EU v oblasti bezpečnosti a obrany, a na oběd naváže společné zasedání ministrů zahraničí a obrany, na kterém budou přijaty závěry Rady k bezpečnosti a obraně.

.