Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek
Foto: © Markéta Trnková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prosincové zasedání Rady pro obecné záležitosti EU

Kdy: 11.12.2017 - 12.12.2017 , Kde: Brusel

Dne 11. prosince 2017 se v Bruselu uskuteční zasedání Rady ministrů zahraničních věcí EU.

Českou republiku bude zastupovat ministr Lubomír Zaorálek. Ministři budou diskutovat o situaci v Iráku, včetně vnitropolitické dynamiky mezi Bagdádem a Erbílem, který je centrem iráckého Kurdistánu. Dalším bodem programu bude situace na Blízkém východě, především se ministři budou věnovat aktuální situaci v Libanonu, Jemenu a Sýrii.

V odpolední části jednání proběhne společné zasedání ministrů zahraničních věcí a ministrů pro rozvoj, na němž účastníci zhodnotí výsledky summitu mezi Evropskou unií a Africkou unií, který proběhl 29.–30. 11. 2017 v Abidjanu.

Jednání Rady bude následně pokračovat ve formátu ministrů pro rozvojovou spolupráci, na kterém bude Českou republiku zastupovat náměstek ministra Martin Tlapa.

 

Prosincové zasedání Rady pro obecné záležitosti EU

Dne 12. prosince 2017 se v Bruselu uskuteční zasedání Rady pro obecné záležitosti EU. Ministři se budou věnovat přípravě Evropské rady, následovat bude follow-up listopadové Evropské rady. Dalším bodem jednání je Legislativní plánování – Společné prohlášení o interinstitucionálním plánování. Na závěr představí Evropská komise Evropský semestr 2018 a Roční přehled růstu. Následně proběhne společný oběd ministrů zahraniční EU-28 s ministry zahraničí kandidátských zemí.

.