Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

náměstek Šrámek
Foto: Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek na zasedání OBSE

Kdy: 07.12.2017 - 08.12.2017 , Kde: Vídeň/Rakousko

Zasedání Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které se uskuteční 7. a 8. prosince 2017 ve Vídni, je vrcholnou akcí rakouského předsednictví OBSE v tomto kalendářním roce. Mezi hlavními tématy zasedání jsou role Ruska v konfliktu na Donbasu i v dalších nevyřešených konfliktech v oblasti OBSE, včetně gruzínské Abcházie a Jižní Osetie.

Všeobecně je oceňován Strukturovaný dialog, v němž účastnické státy v uplynulém roce diskutovaly příčiny oslabení kooperativní bezpečnosti i důvěry v regionu OBSE. Jeho součástí jsou i diskuse o plnění vojenských opatření důvěry a závazků v oblasti kontroly konvenčního zbrojení. Dialog bude pokračovat i v příštím roce za italského předsednictví OBSE.

Na probíhající Ministerské radě pokračuje diskuse o plnění závazků i v ekonomicko-environmentalní a lidské dimenzi OBSE, včetně role příslušných autonomních institucí OBSE, kterou ČR podporuje v plném rozsahu. Zasedání přijme řadu ministerských dokumentů ke všem oblastem zájmu Organizace v tomto roce.

.