Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NM Kolaja na ministerském zasedání Unie pro Středomoří
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kolaja na ministerském zasedání Unie pro Středomoří v Barceloně

 

Náměstek člena vlády Václav Kolaja se ve dnech 23. a 24. ledna 2017 zúčastnil zasedání ministrů zahraničních věcí a druhého Regionálního fóra Unie pro Středomoří v Barceloně.

Hlavním tématem zasedání ministrů zahraničních věcí bylo vyhodnocení činnosti Unie pro Středomoří od posledního ministerského zasedání v listopadu 2015. Ministři ocenili aktivity sekretariátu Unie pro Středomoří a činnost EU a Jordánska, které Unii pro Středomoří spolupředsedají a jimž se v posledních 14 měsících podařilo uspořádat sektorová ministerská zasedání na téma místního rozvoje, nezaměstnanosti a energetiky, řadu expertních jednání a konkrétní projekty spolupráce napříč Středomořím. Náměstek Kolaja ve svém vystoupení zdůraznil potřebu užší spolupráce mezi členskými státy Unie pro Středomoří v otázkách boje proti terorismu, který ohrožuje celý evropský a středomořský region.

Druhé zasedání Regionálního fóra se soustředilo na téma mládeže a jejího potenciálu k posílení stability a rozvoje regionu. Jednání se účastnilo také na 300 zástupců nevládních organizací, soukromého sektoru a mezinárodních finančních institucí.

Unie pro Středomoří je seskupením 28 členských států EU a 15 zemí Severní Afriky, Blízkého východu a jihovýchodní Evropy.

.