Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek na setkání účastníků podnikatelských misí 2017
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání účastníků podnikatelských misí 2017

 

Dne 24. ledna 2017 se v Černínském paláci uskutečnilo „Setkání účastníků podnikatelských misí 2017“, které organizoval Svaz průmyslu a dopravy České republiky ve spolupráci s MZV ČR.

Cílem společenské akce bylo poděkovat vybraným podnikatelským subjektům za úsilí o vstup na nové zahraniční trhy a za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

Na setkání vystoupil předseda vlády Bohuslav Sobotka, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák a další významní hosté. Společenského večera se zúčastnilo přes 130 zástupců českých firem.

Za téměř čtvrtstoletí vypravil Svaz průmyslu přes 150 podnikatelských delegací doprovázejících ústavní činitele. Jen v loňském roce se třinácti doprovodných podnikatelských misí zúčastnilo přes tři sta exportérů. Směřovali do USA, Kazachstánu, Indie, Egypta, Izraele, ale i do Myanmaru, Ománu, Kyrgyzstánu či Turkmenistánu, ale také do evropských zemí – Německa, Rakouska, Portugalska či Švédska. Početně největší podnikatelská mise zavítala do Íránu, zúčastnilo se jí šest desítek firem. Podařilo se zde například podepsat kontrakt na dodání 250 traktorů společnosti Zetor Tractors pro íránský Tondak Tiz.

Úspěšná realizace vládní proexportní politiky významně přispívá ke zvyšování výroby, počtu pracovních míst, mezd a tím i životní úrovně v celé České republice. To, že mnohé firmy jako účastníci zahraničních misí využívají příležitostí setkat se při zahraniční návštěvě s vedoucími představiteli jiného státu, jim nabízí neopakovatelné možnosti pro realizaci jejich exportního nebo investičního záměru. Bez aktivní spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR se Svazem průmyslu a dopravy ČR by pořádání misí nebylo tak úspěšné.

.