Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní cesta náměstka Martina Tlapy do Ománu

 

Náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa uskutečnil ve dnech 5.6. února 2017 pracovní cestu do Sultanátu Omán. Cesta navázala na loňskou návštěvu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka a přispěla k dalšímu prohloubení politických a ekonomických vztahů. Návštěva byla potvrzením velmi dobrých vyhlídek budoucí spolupráci mezi ČR a Ománem. Četná jednání zároveň podpořila zájmy českých firem, pro které Omán představuje perspektivní trh.

Martin Tlapa vedl politické konzultace s náměstkem ministra zahraničí pro diplomatické záležitosti MZV Ománu Dr. Mohammedem Bin Awad Al Hassanem. Diskuse se týkala dalšího prohloubení politických a ekonomických vztahů mezi oběma zeměmi a reflektovala rovněž aktuální vývoj v regionu. Náměstek Tlapa dále jednal s ománským ministrem pro zahraniční vztahy Yousefem bin Allawi bin Abdullahem a s ministrem průmyslu a obchodu Alim Bin Masoud Bin Ali Al Sunaidym. Setkal se také s Její Výsostí Dr. Monou Al Said, prorektorkou Univerzity sultána Qaboose.  

Na půdě Ománské obchodní a průmyslové komory (OCCI) se Martin Tlapa setkal s jejím předsedou Said bin Saleh Al Kiyumim a zahájil Česko-ománské podnikatelské fórum. Spolu s náměstkem Tlapou přijela do Ománu obchodní delegace s 24 českými firmami, kterou vedl místopředseda Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář. Pro české firmy bylo zorganizováno business fórum v hlavním městě Ománu Maskatu a v Soharu, průmyslovém centru země, ve kterém byla během posledních 10 let vybudována volná zóna a průmyslový přístav.

Náměstek Martin Tlapa v Ománu

Náměstek Martin Tlapa v Ománu

Náměstek Martin Tlapa v Ománu

Náměstek Martin Tlapa v Ománu

 

.