Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek a Prof. Stanislav Štech
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek předal jmenovací dekret novému předsedovi České komise pro UNESCO

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek předal 16. února 2017 jmenovací dekret novému předsedovi České komise pro UNESCO prof. PhDr. Stanislavu Štechovi, CSc., kterého do této funkce jmenoval k 1. únoru 2017.

Prof. Stanislav Štech v této funkci vystřídal Mgr. Petra Gazdíka, místopředsedu Poslanecké sněmovny PČR, který tuto funkci zastával od roku 2012 a rezignoval na ni na sklonku loňského roku. 

Prof. Štech je vysokoškolským učitelem v oboru psychologie na Univerzitě Karlově v Praze a působil také na vysokoškolských vzdělávacích institucích ve Francii a v Itálii. Od roku 2015 je náměstkem ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.  

Česká komise pro UNESCO je meziresortní poradní a koordinační orgán vlády ČR ve věcech týkajících se vztahů ČR k Organizaci spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Členy Komise jsou zástupci ministerstev a institucí, jež se aktivně podílejí na plnění závazků vyplývajících z členství ČR v UNESCO, a představitelé odborné české veřejnosti, kteří jsou činní v oblastech zájmu UNESCO.

.