Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NM Kaucký v Japonsku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kaucký na návštěvě Japonska

 

Náměstek člena vlády Lukáš Kaucký při příležitosti 60. výročí obnovení diplomatických vztahů navštívil ve dnech 19.–21. února 2017 Japonsko. Jednání na ministerstvech zahraničí, průmyslu a obchodu a obrany navázala na lednovou návštěvu ministra zahraničních věcí Japonska Fumio Kishidy v ČR a potvrdila vysokou úroveň vzájemných bilaterálních vztahů.

Během své návštěvy jednal se státním ministrem Yosuke Takagim na japonském ministerstvu průmyslu a obchodu. Pracovní program pokračoval na ministerstvu zahraničních věcí s náměstkem ministra Kentaro Sonourou a byl završen setkáním s náměstkem ministryně obrany Takayuko Kobayashim. Japonsko je druhým největším investorem v ČR a zároveň druhým největším obchodním partnerem v Asii. Hlavními tématy byla spolupráce v oblasti ekonomické, jaderné energetiky, leteckých služeb, ale i vědy, výzkumu a školství.
Náměstek Kaucký na Velvyslanectví ČR v Tokiu rovněž zahájil oslavy 60. výročí obnovení našich diplomatických vztahů, kdy připomenul, že rok 2017 je Rokem české kultury v Japonsku, který vyvrcholí výstavou Slovanské epopeje Alfonse Muchy v Tokiu.

Náměstek Kaucký na návštěvě Japonska

Náměstek Kaucký na návštěvě Japonska

Náměstek Kaucký na návštěvě Japonska

Náměstek Kaucký na návštěvě Japonska

 

.