Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Humanitarian Aid to Syria
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Do Sýrie dorazila další dodávka české humanitární pomoci

 

Dne 23. února 2017 byla ve spolupráci Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva obrany ČR, Správy státních hmotných rezerv a Velvyslanectví ČR doručena do Damašku další část humanitární pomoci Sýrii. Předchozí zásilka byla doručena 20. února. I v tomto případě pomoc dopravilo do Damašku letadlo Casa, které poskytla Armáda ČR. Další náklad 4 tun sušeného mléka převzali k další distribuci pracovníci Syrského arabského Červeného půlměsíce. Zásilka byla doplněna hračkami pro děti ze soukromých sbírek. Ve spolupráci s českým velvyslanectvím pomůže i tuto pomoc rozdělit Syrský arabský Červený půlměsíc, který navzdory obtížné situaci stále působí na většině syrského teritoria.

Materiální pomoc je určena vnitřně vysídlenému obyvatelstvu. Realizace obou letů spadá do implementace vládního programu Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016–2019, který vychází rovněž z relevantních rezolucí RB OSN. Předchozí dodávky materiální pomoci, obsahující také zdravotní přístroje a pomůcky, se uskutečnily v květnu, říjnu a prosinci minulého roku. Společně s tímto letem se jedná o pomoc v hodnotě cca 7,6 mil. Kč.

Vedle materiálních dodávek podporuje ČR průběžně poskytování zdravotní péče, náhradních obydlí, potravin i vzdělávání konfliktem postiženému obyvatelstvu v Sýrii i syrským uprchlíkům v sousedních zemích. V roce 2016 tato pomoc přesáhla hodnotu 200 mil. Kč.

 

.