Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek schválil dotační řízení na projekty humanitární pomoci

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ve dnech 10. a 14. března 2017 schválil výsledky tří dotačních řízení na projekty humanitární pomoci v roce 2017.

V dotační výzvě na pomoc Sýrii (z prostředků vyčleněných usnesením vlády č. 588/2016 na humanitární, rozvojovou a rekonstrukční asistenci Sýrii) bude souhrnnou částkou 19.774.869 Kč  podpořeno celkem pět projektů zaměřených na asistenci konfliktem postiženému obyvatelstvu v Sýrii v oblasti zdravotní péče, hygieny, nouzových přístřeší, zdrojů obživy i vzdělávání a ochrany dětí. Realizaci projektů zajistí české neziskové humanitární organizace ADRA, Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita ČR a Magna Děti v tísni.

V rámci dotační výzvy na pomoc Iráku a iráckým i syrským uprchlíkům v regionu budou z humanitárního rozpočtu MZV poskytnuty dotace v celkové výši 26.862.090 Kč na tři projekty pomoci vnitřně vysídlenému obyvatelstvu v Iráku, tři pro syrské uprchlíky a hostitelské komunity v Libanonu a jeden projekt pro syrské uprchlíky v Jordánsku.

V dotační výzvě na pomoc zemím s komplexními problémy bude poskytnuto sedm dotací (celkem 26.676.825 Kč) na pomoc Barmě/Myanmaru, Etiopii, Jižnímu Súdánu a jihosúdánským uprchlíkům v Ugandě, Nepálu, Nigérii a Středoafrické republice.

Podrobné výsledky dotačních řízení jsou publikovány na www.mzv.cz/pomoc.

 

.