Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jakub Dürr na jednáních v Bělorusku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr na jednáních v Bělorusku

 

Náměstek ministra pro řízení evropské sekce Jakub Dürr vedl 15. března 2017 v Minsku politické konzultace a zúčastnil se jednání Visegrádské skupiny se zeměmi Východního partnerství.

Dvoustranné konzultace vedl Jakub Dürr s náměstkem ministra zahraničních věcí Běloruska Olegem Kravčenkem. Schůzka se soustředila zejména na bilaterální vztahy včetně ekonomických a na situaci v regionu. Dalšími tématy byly vztahy mezi EU a Běloruskem a nadcházející předsednictví ČRve Výboru ministrů v Radě Evropy. Běloruská strana rovněž informovala o svém současném předsednictví Středoevropské iniciativy.

Kromě bilaterálních konzultací se Jakub Dürr zúčastnil setkání náměstků zemí Visegrádské skupiny a zemí Východního partnerství, které ten samý den v Minsku pořádala běloruská strana a spolupředsedalo mu Polsko. Jednání se zaměřilo na možnosti praktické spolupráce v oblastech územní samosprávy, dopravy a vzdělávání. Účastníci ocenili české aktivity v rámci Východního partnerství, jež se týkají místní správy a decentralizace. Tématem byl rovněž summit Východního partnerství, který se uskuteční v listopadu 2017.

.