Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstci Tlapa a Kaucký jednali s náměstkyni ministra zahraničí Burkiny Faso
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstci Tlapa a Kaucký jednali s náměstkyní ministra zahraničí Burkiny Faso

 

Náměstek pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Martin Tlapa a náměstek člena vlády Lukáš Kaucký 23. března 2017 v Černínském paláci jednali s náměstkyní ministra zahraničních věcí Burkiny Faso paní Ritou Solange Agneketom Bogore během její pracovní návštěvy v ČR.

Česká strana ocenila pokrok učiněný současnou vládou Burkiny Faso ve stabilizaci a demokratizaci země, navzdory nelehké bezpečnostní situaci v regionu. Burkina Faso čelí hrozbám terorismu, islamistického radikalismu a nezákonného obchodu se zbraněmi a drogami. Vzhledem k mezinárodnímu přesahu těchto bezpečnostních hrozeb se představitelé obou delegací shodli na potřebě spolupráce v bezpečnostní oblasti, a to jak na bilaterální, tak na multilaterální úrovni. Náměstkyně Bogore v této souvislosti ocenila přítomnost českých jednotek v tréninkové misi EU v Mali (EUTM).

Jednání se dále zaměřila na možnosti hospodářské spolupráce v zemědělském sektoru. Zemědělství je klíčovým zdrojem obživy většiny burkinabské populace a zvýšení životní úrovně obyvatel je tím nejdůležitějším nástrojem v boji proti radikalizaci. Náměstek Tlapa v této souvislosti konstatoval připravenost české strany k obchodní a rozvojové spolupráci v tomto sektoru.

Během návštěvy náměstek Kaucký předal náměstkyni Bogore oficiální pozvání pro předsedu Národního shromáždění Burkiny Faso pana Salifa Diallo k návštěvě ČR.

NM Tlapa s náměstkyní ministra zahraničí Burkiny Faso

NM Tlapa s náměstkyní ministra zahraničí Burkiny Faso

NM Kaucký s náměstkyní ministra zahraničí Burkiny Faso

NM Kaucký s náměstkyní ministra zahraničí Burkiny Faso

 

.