Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Miloslav Stašek jednal v Zimbabwe a Zambii
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Stašek jednal v Zimbabwe a Zambii

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek uskutečnil ve dnech 3.–8. dubna 2017 pracovní cestu do Zimbabwe a Zambie, během níž se setkal s představiteli MZV a vedoucími misí Delegace EU obou zemí.

V Zimbabwe jednal náměstek Miloslav Stašek s náměstkem Edgarem Mbwembwem o možnostech rozvoje bilaterálních vztahů, které se nabízí zejména v oblasti vzdělání, turistiky a vzájemného obchodu. V Zambii se sešel se stálým tajemníkem ministerstva Chalwe Lombem. Diskuse se týkala otevření velvyslanectví ČR v Lusace a prohloubení vzájemných vztahů nejen v ekonomické rovině a posílení vzájemného obchodu, ale i oblasti kulturní spolupráce. Oba jmenovaní se shodli, že perspektivní oblastí je zejména spolupráce v oblasti zemědělství a potravinářství, což využije ministr zemědělství Milan Jurečka, jenž plánuje cestu do země na konci dubna 2017.

Náměstek Miloslav Stašek rovněž navštívil chudinskou čtvrť Chibolya v Lusace, kde byla z finančních prostředků MZV ČR ve spolupráci s nevládní organizací Njovou vybavena škola a přilehlá zařízení pro volnočasové aktivity včetně boxerské tělocvičny pro nejchudší děti. Náměstek Stašek informoval svůj protějšek také o tom, že Zambie bude od roku 2018 zařazena mezi prioritní země Zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

NM Stašek se stálým tajemníkem ministerstva Chalwe Lombem

NM Stašek se stálým tajemníkem ministerstva Chalwe Lombem

MLP – škola v Lusace

MLP – škola v Lusace

 

.