Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV ČR obdrželo nótu od britského MZV v případu zabitého Čecha v Londýně

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR obdrželo prostřednictvím českého velvyslanectví v Londýně 12. dubna 2017 odpověď na diplomatickou nótu, kterou v souvislosti s případem násilného úmrtí českého občana zaslalo minulý týden na Ministerstvo zahraničních věcí Velké Británie.

Britské MZV nabízí české diplomacii možnost sjednání schůzky právních expertů českého MZV na britské prokuratuře a britském Ministerstvu spravedlnosti. „Máme zájem na tom, aby naši právní experti odcestovali do Londýna co nejdříve. Také zažádáme o zaslání stenozáznamů soudního řízení k tomuto případu,“ řekl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Britské Ministerstvo zahraničních věcí také informovalo, že po této nótě bude z jeho strany v brzké době následovat i další nóta obsahující bližší informace k danému případu. Ty následně posoudí právní experti z českého MZV a na jejich základě pak přistoupí k dalším krokům.  

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se 13. dubna 2017 sešel se sestrou zabitého českého občana, kterou ujistil, že se česká diplomacie případu intenzivně věnuje a podniká veškeré možné kroky k tomu, aby bylo dosaženo spravedlnosti.

.