Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Zaorálek jednal se svým protějškem z Litvy
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek jednal se svým protějškem z Litvy

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek jednal 20. dubna 2017 v Černínském paláci s ministrem zahraničních věcí Litvy Linasem Linkevičiusem. Předmětem jejich jednání byly dvoustranné vztahy, možnosti prohloubení regionální spolupráce, aktuální problémy EU či politická a bezpečnostní situace v Evropě.

Partneři vyzdvihli bezproblémové dvoustranné vztahy a společný zájem na jejich dalším rozvoji na všech úrovních v oblastech společného zájmu, zejména v agendách EU. Jako důkaz dobré relace upozornil ministr Zaorálek na rostoucí objem ekonomické a obchodní spolupráce. „Za minulý rok ČR činil vývoz do Litvy 462 mil. eur a to je důkazem, že se našim vztahům daří nejen politicky, ale i v ekonomické výměně,“ chválil česko-litevské vztahy ministr Zaorálek.

Jednání ministrů se věnovalo také budoucnosti EU a evropského regionu, i s ohledem na řadu voleb, které Evropu čekají a ovlivní její další směřování. Ministr Zaorálek v této souvislosti zdůraznil i nutnost spolupráce mezi V4, severskými a pobaltskými státy. „Pravidelné setkávání těchto zemí je fórem pro vytváření silnější aliance pro budoucí směřování Evropy a sjednocování názorů.“

galerie

Ministr Lubomír Zaorálek s ministrem zahraničí Litvy Linasem Linkevičiusem

.