Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek představil projekt Česko na cestě
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek představil projekt „Česko na cestě“

 

Ministr Zaorálek se zástupci z řad akademické sféry, vědců, spisovatelů a médií 20. dubna 2017 v Černínském paláci představil projekt „Česko na cestě“ připomínající významná výročí v roce 2018. Cílem projektu je oslovit širší veřejnost a připravit základ pro očekávanou veřejnou debatu.

V souvislosti s chystanými výročími se očekávají debaty nejen o významu těchto historických událostí, ale také o současném stavu české společnosti a budoucích výzvách, jimž bude ČR čelit. Z tohoto důvodu se MZV ČR a Akademie věd ČR rozhodly zaštítit práci širší skupiny badatelů a intelektuálů, kteří nezávisle na těchto dvou institucích připraví publikaci shrnující více možných pohledů na historické a společenské otázky.

 „Mám pocit, že ta výročí jsou taková nabídka, pobídnutí nás, abychom udělali něco víc, než si jenom řekli, co jsme absolvovali za 100 let, za 50 let, ale co chceme dělat do budoucna,“ shrnul svou vizi ministr Zaorálek.

Na tiskové konferenci spolu s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem vystoupili místopředseda Akademie věd ČR Pavel Baran, filozof Václav Bělohradský, socioložka Tereza Stöckelová, historička umění Milena Bartlová a historik Michal Pullmann se svými náhledy na připomínky důležitých výročí.

Ministr Lubomír Zaorálek představil projekt Česko na cestě
.