Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek jednal s generálním tajemníkem Rady Evropy

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 21. dubna 2017 v Černínském paláci setkal s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjørnem Jaglandem, který přijel do ČR v souvislosti s nadcházejícím předsednictvím ČR ve Výboru ministrů Rady Evropy.

Partneři projednali priority ČR pro nadcházející předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy (květen–listopad 2017) a také praktické otázky výkonu předsednictví. Na programu jednání byly i otázky spojené s mandátem Rady Evropy, tedy ochrana lidských práv, demokracie a právního státu a rovněž aktuální zahraničně-politická témata.

„Je pro nás poctou, že budeme předsedat Výboru ministrů Rady Evropy. Tato instituce nám pomáhala při vzniku české legislativy, která se k lidským právům váže, a my nyní budeme mít možnost pomáhat řešit situace, jimiž se Rada Evropy aktuálně zabývá,“ uvedl ministr Zaorálek.

Generální tajemník Rady Evropy se během návštěvy sešel i s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a předsedou zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karlem Schwarzenbergem. Thorbjørn Jagland svou návštěvu v České republice završí jednáním s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou.

Ministr Lubomír Zaorálek jednal s generálním tajemníkem Rady Evropy T. Jaglandem

Ministr Lubomír Zaorálek jednal s generálním tajemníkem Rady Evropy T. Jaglandem

Ministr Zaorálek na tiskové konferenci s generálním tajemníkem Rady Evropy

Ministr Zaorálek na tiskové konferenci s generálním tajemníkem Rady Evropy

.