Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výběrové řízení na ředitele České rozvojové agentury

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vypisuje výběrové řízení na ředitele České rozvojové agentury (ČRA). Výběrové řízení se řídí zákoníkem práce a úspěšnému kandidátovi bude nabídnuta smlouva na dobu čtyř let. Nový ředitel by měl nastoupit na jaře 2017.
 

MZV ČR od nového vedení ČRA očekává další posun ve vývoji agentury, který souvisí zejména s dokončením akreditace Agentury pro delegovanou spolupráci s EU a zahájením této formy součinnosti.

„Česká rozvojová spolupráce musí být silnou součástí české zahraniční politiky. Hledáme manažera, který bude schopen připravovat efektivní projekty a přispívat k vytváření pozitivního jména naší země ve světě,“ říká náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

Střednědobá vize ČRA

Nový ředitel bude pokračovat v procesech hodnocení pro delegovanou spolupráci, posilování kapacit i rozpočtu a prezentace rozvojové spolupráce navenek, zahájených v roce 2016 v návaznosti na Střednědobou vizi ČRA z listopadu 2015.

Mezi strategické cíle patří:

  • Dostatek lidských a finančních zdrojů. ČRA bude v roce 2017 spravovat rozpočet o 30 mil. Kč vyšší než v předchozím roce a nad rámec běžného rozpočtu bude realizovat mimořádnou pomoc Ukrajině. ČRA v roce 2017 posílí svou přítomnost v zahraničí, když vyšle první dva zaměstnance na ambasády v Phnompenhu a Addis Abebě.
  • Efektivní procesy a udržitelné projekty. ČRA bude v roce 2017 naplňovat doporučení OECD, zejména pokud jde o řízení projektů se zaměřením na výsledky. K dalšímu zlepšení vnitřních procesů ČRA od prosince 2016 zřídila pozici interního auditora. ČRA do května 2017 také dokončí audit pro delegovanou spolupráci u Evropské komise.
  • Pozitivní značka a komunikace. ČRA na podzim 2016 spustila nové webové stránky a komunikuje na sociálních sítích pod jednotnou značkou CzechAid. ČRA se připojila k iniciativě SDG Awards zaměřenou na medializace Cílů udržitelného rozvoje.

Odkaz na výběrové řízení ředitele ČRA

.