Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa uskutečnil ve dnech 24.–25. dubna 2017 pracovní návštěvu Ženevy. Společně s náměstkem Tlapou cestovala podnikatelská mise zástupců sedmi českých firem, které mají zájem dodávat zboží nebo služby do systému OSN. V rámci podnikatelské mise se uskutečnil seminář o dodávkách do OSN a účastníci akce měli příležitost k neformální diskuzi a k navázání kontaktů mezi českými firmami a zástupci OSN.

Náměstek Tlapa se dále zúčastnil panelové diskuze v rámci Regionálního fóra o udržitelném rozvoji na téma implementace Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v evropském regionu, kde hovořil o přijetí Strategického rámce Česká republika 2030 a o přípravě dobrovolného přezkumu pokroku v realizaci SDGs v České republice, které proběhne v červenci v newyorském sídle OSN.

Další součástí programu byla účast na dárcovské konferenci k Jemenu, které se účastnil i generální tajemník OSN. Náměstek Tlapa jménem České republiky přislíbil humanitární pomoc této zemi v hodnotě 1 milionu dolarů na období 2017–2018.

Na okraj zasedání se náměstek Tlapa setkal s odcházejícím výkonným tajemníkem Evropské hospodářské komise Christianem Friisem Bachem, který ocenil výbornou spolupráci s Českou republikou i náš zájem předsedat Hospodářské a sociální radě OSN. 

Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy

Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy

.