Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Stašek jednal s tanzanskou delegací
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Stašek jednal s tanzanskou delegací

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal 2. května 2017 náměstkyni ministra zahraničních věcí a východoafrické spolupráce Tanzanie Susan A. Kolimbovou. Jednání se zaměřilo na bilaterální spolupráci zejména v oblasti rozvoje tanzanského zemědělství, zpracování zemědělských produktů, energetiky a tzv. wildlife diplomacy. Diskuse se věnovala také aktuálně probíhajícímu přesunu tanzanských vládních struktur z Dar es Salaamu do nového hlavního města země Dodomy a politicko-bezpečnostní situaci ve východním regionu subsaharské Afriky.

V rámci návštěvy náměstkyně Susan A. Kolimbové v ČR uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR česko-tanzanské podnikatelské fórum. Setkání podnikatelů se zúčastnily dvě desítky zástupců podnikatelské delegace z Tanzanie a stejný počet českých firem. Východoafrická země je díky své stabilní politické situaci, rostoucí ekonomice, strategické poloze v regionu i bohatým surovinovým zásobám zemí s velkým potenciálem pro české podniky.

Náměstkyně Susan A. Kolimbová jednala během dne také s předsedou Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karlem Schwarzenbergem a s náměstkem ministra obrany Tomášem Kuchtou. 

Náměstek Stašek jednal s tanzanskou delegací

Náměstek Stašek jednal s tanzanskou delegací

.